Lagos Kültür Taşı
(0)

Farklı ölçülere sahip köşeli kültür taşlarının şaşırtıcı bir kombinasyonu olan Lagos kültür taşı modeli, taşların yüzeyindeki belirgin dokular sayesinde kolayca ayırt edilebilir.

Ürüne Git
Jakarta Kültür Taşı
(0)

Orta kalınlıktaki kayrak taşlarının kesit yüzeylerinin harmanlanması ile oluşan Jakarta kültür taşı modeli; canlı, dinamik ve modüler yüzeyler oluşturur.

Ürüne Git
Girne Kültür Taşı
(0)

Girne kültür taşı serisi, dünya genelinde Rustik ve Kır evlerinin iç ve dış duvarlarında yaygın olarak kullanılan, farklı ebatlardaki tarla taşlarının harika bir kombinasyonudur.

Ürüne Git
Jaipur Kültür Taşı
(0)

İnce ve düzgün kesilmiş kayrak taşlarının yatay diziliminden oluşan Jaipur kültür taşı modeli, modüler ve derzsiz yapısı sayesinde, usta olmayan kullanıcılar tarafından bile kolayca uygulanabilir.

Ürüne Git
Oslo Kültür Taşı
(0)

Geleneksel Alaçatı taş evlerinden esinlenilerek yaratılan bu model, büyük taş parçaları ve karakteristik yüzey yapısı ile, Ege denizinin sıcaklığını ve bölgenin dokusunu, yaşam alanlarınıza dekoratif taş görüntüsünü kazandırma iddiasında.

Ürüne Git
Clever Kültür Taşı
(0)

Farklı kalınlıktaki kayrak kültür taşı yüzeylerinin, düzenli ve dengeli bir birleşimi olan model serisi; modüler dekoratif taş uygulanabilme özelliğini, dinamik ve şaşırtmalı bir yüzey ile sunuyor.

Ürüne Git
Lefke Kültür Taşı
(0)

Düzgün olarak kesilmiş ve birbirinin tam katları kenar ölçülerine sahip taşları sayesinde, modüler ve derzsiz uygulanma imkânı sunar. Bu modüler yapı, duvar kaplama da uygulama kolaylığı ve zaman avantajı yaratır.

Ürüne Git
Florit Kültür Taşı
(0)

Özgün yüzey dokusuna sahip kültür taşlarının, doğadan özenle seçilerek birleştirilmesi ile yaratılan bu kültür taşı ; son derece çarpıcı duvarlar yaratma iddiasında. İster bir kır evinde kullanılsın ister modern bir yaşam alanında.

Ürüne Git
Tripoli Kültür Taşı
(0)

Tripoli kültür taşı modelimiz ince ve kalın hatların bir araya gelmesi ile dinamik bir görünüme sahiptir. İnce kayrak taşları ve daha kalın kayaların düzenli birleşimi ile modern görüntüyü duvarlarınıza getiriyor.

Ürüne Git
River Kültür Taşı
(0)

Nehirler tarafından milyonlarca yılda aşındırılarak yuvarlak ve köşesiz hale getirilen kültür taşlarından oluşan River Kültür Taşı modeli, duvarlarda sıcak ve güvenli bir etki yaratmakta.

Ürüne Git
Cairo Kültür Taşı
(0)

Cairo Kültür Taşı dinamik, cesur ve çarpıcı bir görüntüye sahiptir.. Bu kültür taşı modeli, sizlere modern mimari ve tarihi bir arada sunacak.

Ürüne Git

Kültür Taşı Nedir?

Kültür taşı evlerin ve binaların dış yüzeyinde bulunan kaplama taşların doğal görünüşü ve doğal yapısını ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Kültür taşı günümüzde ise dış ve iç cephelerde eski doğal görünümü yansıtmak için yapılan ve doğal olanı birebir yansıtan fakat içerisinde çimento, kum ve renklendirici katkılar bulundurularak yapılan bir malzemedir.

Kültür taşı bulunduğu yöreye ait taş kültüründen izler taşıyan taş demektir. Bu nedenle her bölgenin kullandığı taş ve bu taşın görsel şekli farklı olarak kabul edilmektedir. Yapay olarak üretilen kültür taşı formları ise malzemesi daha yapay olan ve doğal görünüm kazandırılmış panellerdir.

Kültür taşının görünümü üst üste yığılmış taş bir duvar veya yan yana dizilmiş taş görüntüsü olarak kabul edilmektedir.

Şekli ve dokusu en uygun yüzlerce doğal taş seçilir ve yüzeylerindeki dokuyu tüm ayrıntılarıyla verebilen bir yöntemle kalıpları alınır. Kültür taşları bu kalıplara dökülen ve ana maddesi çimento, pomza ve kumdan oluşan bir karışımla üretilir.Bu karışımın üretim esnasında doğal renk pigmentleriyle hassas ve karmaşık bir yöntemle boyanması, yoğun bir iş gücü gerektirir. Ancak bu zorlu çalışma, doğayla yarışmak için tek yoldur.

İşte, kültür taşının inanılmaz doğallığının sırrı, bu zahmetli işlemlerde saklıdır…

Kültür taşı, doğal taşlardan çok daha hafif olması, düşük maliyeti, kolay uygulanabilmesi, kalıcı renkleri ve ısı yalıtım özelliğiyle ideal bir kaplama malzemesidir. Kültür Taşları, çok sayıdaki doku ve renk seçenekleriyle üstün özelliklerini birleştirerek, hızla doğal taşların ve diğer cephe kaplama ürünlerinin yerini almaktadır.

Kültür taşı; dekoratif taş yada yapay taş olarak da bilinmektedir. Cephe ve duvar kaplama taşı olarak kullanılabilir.