Tripoli Kültür Taşı

(0)

Tripoli kültür taşı modelimiz ince ve kalın hatların bir araya gelmesi ile dinamik bir görünüme sahiptir. İnce kayrak taşları ve daha kalın kayaların düzenli birleşimi ile modern görüntüyü duvarlarınıza getiriyor.

İletişime Geç

Kültür Taşı Nedir?

Kültür taşı evlerin ve binaların dış yüzeyinde bulunan kaplama taşların doğal görünüşü ve doğal yapısını ifade etmek için kullanılan üründür. Kültür taşı günümüzde iç ve dışmekanlarda modern mimari ve eski görünümü yakalamak için yapılan ve gerçek taşı birebir yansıtan fakat içerisinde çimento, kum ve renklendirici katkılar bulundurularak üretilen duvar kaplama malzemesidir.

Kültür taşı bulunduğu yöreye ait taş kültüründen izler taşıyan taş demektir. Bu nedenle her bölgenin kullandığı taş ve bu taşın görsel şekli farklı olarak kabul edilmektedir. Yapay olarak üretilen kültür taşı formları ise malzemesi daha yapay olan ve doğal görünüm kazandırılmış ürünlerdir.

Şekli ve dokusu en uygun yüzlerce doğal taş seçilir ve yüzeylerindeki dokuyu tüm ayrıntılarıyla verebilen özel bir yöntemle kalıpları alınır. Kültür taşları bu kalıplara dökülen ve ana maddesi çimento, pomza ve kumdan oluşan bir karışımla üretilir.Bu karışımın üretim esnasında doğal renk pigmentleriyle hassas ve karmaşık bir yöntemle boyanması, yoğun bir iş gücü gerektirir. Ancak bu zorlu çalışma, doğayla yarışmak için tek yoldur.

İşte, kültür taşının inanılmaz doğallığının sırrı, bu zahmetli işlemlerde saklıdır…

Kültür taşı, doğal taşlardan çok daha hafif olması, düşük maliyeti, kolay uygulanabilmesi, kalıcı renkleri ve ısı yalıtım özelliğiyle ideal bir kaplama malzemesidir. Kültür Taşları, çok sayıdaki doku ve renk seçenekleriyle üstün özelliklerini birleştirerek, hızla doğal taşların ve diğer cephe kaplama ürünlerinin yerini almaktadır.

Kültür taşı; dekoratif taş yada yapay taş olarak da bilinmektedir. Cephe ve duvar kaplama taşı olarak kullanılabilir.

Ürün Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için üye girişi gerekmektedir. Üye Ol yada Giriş Yap

En fazla 5 görsel ve her görsel en fazla 10 Mb olmalı!